Agencja SEO projektuje stronę internetową – zwróć uwagę na stopkę

Agencja SEO buduje stronę internetową

Decyzja o budowie strony internetowej została podjęta. Masz pomysł na biznes i chcesz go zrealizować, albo rozwinąć działalność, którą zajmujesz się od dawna. Pozostaje wybrać firmę, która wykona projekt strony internetowej, uwzględniając przy tym wszystkie Twoje uwagi. Wybrana agencja SEO powinna mieć oczywiście także własne propozycje, jednak ostatecznie to klient akceptuje projekt.

Szablon czy projekt graficzny na zamówienie?

Jeżeli zależy ci na oryginalnym projekcie budowanym od podstaw, musisz dokładnie przedstawić swoje oczekiwania. Musisz też uzbroić się w cierpliwość. Grafik krok po kroku wykona projekt strony internetowej, który spełni Twoje oczekiwania.

Szybszym i tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego szablonu. Na taką opcję decydują się zazwyczaj ci klienci, którzy chcą mieć proste i przejrzyste witryny, które w przyszłości raczej nie będą rozbudowywane o kolejne podstrony. Oczywiście nie jest to regułą.

Warto, by wybrana agencja SEO oferowała obydwie możliwości, tak jak agencja Mapi Media. Klient, który zna wady i zalety każdego rozwiązania, z pełną świadomością wybierze to, które najlepiej mu odpowiada.

Praca programisty - budowa strony www

Istotne elementy na stronie internetowej: stopka

Istnieje szereg elementów, których na stronie nie może zabraknąć i które muszą być szczegółowo dopracowane. W dzisiejszym artykule skupimy się na jednym z nich, czyli na stopce strony. Stopka często traktowana jest po macoszemu, ale dobra agencja SEO wie, że ma duże znaczenie.

Stopka strony internetowej może być źródłem podstawowych informacji o firmie, takich jak dane adresowe, ale również elementem ułatwiającym nawigowanie po witrynie. Stopka strony może zatem zawierać dane kontaktowe, czyli adres(y) siedziby, adres e-mail, numery telefonów, adresy stron w social mediach itp. Często spotykanym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest również umieszczanie w stopce mapy ze wskazówkami dojazdu.

Co agencja SEO może umieścić w stopce strony?

Niekiedy w stopce pojawia się tez mapa strony, czyli drugie, mniejsze menu, które jest pomocne dla użytkowników, ale sugeruje również robotom wyszukiwarek w jaki sposób powinny poruszać się po stronie.

W stopce może się też pojawić formularz kontaktowy czy formularz zapisu do newslettera. Na dole strony użytkownicy często szukają również informacji na temat regulaminów, warunków zwrotów i reklamacji (dotyczy przede wszystkim stron sklepów internetowych).

Niektóre agencje SEO, na prośbę klientów, zamieszczają w stopkach informacje o przyznanych firmie certyfikatach i nagrodach, które pomagają kształtować pozytywny wizerunek firmy i budować zaufanie do marki.

Oczywiście w stopce może pojawić się tez informacja na temat tego, kto zbudował stronę internetową. Agencja SEO zyskuje w ten sposób kolejne miejsce do promowania swojej działalności.