Google + zamknięte

Google +

Google + zostaje zamknięte

W kwietniu dzień po primaaprilis Google ostatecznie zamknie swoją platformę społecznościową. Już od kilku dni możliwość tworzenia nowych kont została wstrzymana. Natomiast 7 marca ma zostać wyłączona możliwość dodawania nowych komentarzy. Jednak włodarze platformy nie chcą pozostawiać użytkowników z niczym dlatego udostępnili instrukcje która pozwala na przeniesienie swoich danych z platformy społecznościowej w inne miejsce.

Wpływ zamknięci Google + na pozycjonowanie

Jeżeli zastanawiacie się jaki wpływ na pozycjonowanie będzie miało zamknięcie platformy Google + to pragnę was uspokoić. Od swojego otwarcia które nastąpiło 28 czerwca 2011 roku platforma społecznościowa Google miała mały wpływ na pozycje w wyszukiwarce, a wraz z upływem czasu ten wpływ jeszcze bardziej się marginalizował. Także każdy zaniepokojony działaniami Gigant z Mountain View powinien wygodnie rozsiąść się w fotelu z kawą lub herbatą i nie przejmować (no może poza zgraniem swoich profili jeżeli wam zależy).

Google a social media

Według danych udostępnionych prasie Google nie ma zamiaru inwestować w nową platformę social mediową przynajmniej w najbliższym czasie. Mnie osobiście mało prawdopodobne wydaje się odpuszczenie tak dużego i lukratywnego źródła ruchu. Wydaje mi się że Google albo kupi jakąś istniejącą platformę albo będzie wspierało niedawny trend który wskazuje na odchodzenie dużego grona użytkowników od platform social mediowych.

A jak waszym zdaniem zachowa się Google w najbliższym czasie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem.