Kilka słów o audycie SEO strony

profesjonalny audyt seo

Przeprowadzenie audytu SEO jest bardzo ważnym krokiem poprzedzającym optymalizowanie strony, w zasadzie przeprowadzanie audytu jest częścią samej optymalizacji.

Na czym polega audyt SEO? Zaczynamy od zbierania danych danej strony takich jak ilość odwiedzin, źródła odwiedzin, miejsca w których nasi użytkownicy opuszczają stronę itp. Te wrażliwe dla każdej strony dane pozwalają na wyciągnięcie wniosków i zoptymalizowanie strony w celu zwiększenia ruchu lub np. sprzedaży w przypadku sklepu internetowego. Przeprowadzeniem audytu SEO nie jest trudnym zadaniem, jednak potrzeba do tego dużego doświadczenia oraz specjalnych narzędzi, którymi zwykle dysponują firmy zajmujące się pozycjonowaniem i optymalizacją stron. Dlatego zwykle ciężar audytu SEO spada właśnie na barki firmy wybranej przez nas do dalszej współpracy. Niestety ocena poprawności audytu SEO nie jest zadaniem prostym zwłaszcza dla laika, warto jednak zwrócić uwagę na kilka prostych czynników, które powinny być zawarte w dobrze przygotowanym audycie SEO. Oprócz oczywistego raportu dla właściciela strony nasz audyt powinien zawierać propozycje rozwiązań które pomogą podnieść wynik naszej strony w wyszukiwarkach.

Zwykle audyty SEO są przeprowadzane za darmo i już od nas zależy czy zdecydujemy się na podjęcie dalszej współpracy z firmą przygotowującą audyt.

profesjonalny audyt seo